středa 12. října 2016

DIE ANTWOORD, Praha 22.8. 2016

Když jsem se dozvěděla, že Die Antwoord budou v Praze, neváhala jsem a napsala kamarádce, která je má taky ráda, jestli pojedeme. Bohužel zveřejnění koncertu bylo zrovna v době, kdy jsem si kupovala lístek na Rock for People a na další koncert už jsem neměla peníze. Byla jsem dlouhou dobu smířená s tím, že nepojedu a vše potvrdila i informace, že jsou lístky vyprodaný.
Týden před koncertem se mi ale ozval jeden známý s tím, že má lístek, ale na koncert z nějakého důvodu nemůže, takže jsem ho dostala, kamarádce jsem sehnala druhý a vše nakonec vyšlo!

Bloudění po Praze mě dost stresovalo, ale vše jsem zvládla, takže jsme se včas dostaly do Žlutých lázní. Upřímně bych čekala, že to bude pro koncert větší prostor, ale nakonec mi to přišlo i lepší. Na události měli psáno, že budou hrát hodinu a půl, ale hráli jen hodinu. Na jednu stranu mě to mrzelo, ale na druhou jsem se upřímně trochu modlila, aby to skončilo, protože ti lidi okolo byli šílení.

Teď si tu trochu budu vylívat srdíčko, ale proboha.. to některým lidem nedochází, jak jsou drzí, když někdo čeká pul hodiny u podia a jiní ho vytlačí 5 minut před začátkem z místa a ještě tak šíleným způsobem? Uprostřed koncertu, do mě jedna slečna (jestli se tak ten kombajn dá nazvat) tak silně vrazila, jen proto, aby měla s přítelem lepší výhled. Když jsem se ohradila, dívala se na mě ještě jako na totálního mimoně. Ke konci koncertu další kluky nenapadlo nic lepšího, než vzít své slečny na ramena a nasoukat se přímo před mé místo. Když jsem se jednomu snažila říct, aby uhnul, nereagoval a slečny kabelka mě vesele mlátila dál do hlavy.
Člověk si přijede užít bezva akci a jak to dopadne. Uvědomuje si vůbec někdo, že díky své bezostyšnosti kazí celý zážitek druhým? A o kuřácích a opilých lidech ani nemluvě (neřeknu na festivale).

Koncert se mi líbil, ale co se týče lidí, jsem zklamaná (nebo jsem prostě okolo sebe schytala ty špatný lidi).
Okomentovat