úterý 11. října 2016

Novinky podzim 2016

Co mě za poslední dobu zaujalo?

Harry Potter a Prokleté dítě

Když jsem šla ve městě okolo knihkupectví, ihned mě zarazila nabídka na venkovní tabuli, kde jsem si mohla rezervovat nejnovější knížku Harryho Pottera. A jelikož Harryho miluji už od dětství, neváhala jsem ani vteřinu a šla jsem si ho objednat. 
Dnes jsem už za půlkou, takže celkově zatím hodnotit knížku nemůžu, ovšem děj se mi zatím dost líbí a kniha je psaná divadelní formou, takže se čte rychle. Sice mi vůbec nesedí postava malého Albuse, který mi přijde chvílemi dost protivný a paličatý, ovšem Scorpius je postava, která to vše zachraňuje a dost jsem si ho oblíbila.

Co říkáte vy na novou knihu?

Dívka ve vlaku

Není to ani rok, co jsme se s mamkou shodly, že si koupíme stejnojmennou knížku, díky dobrému ohlasu od známých a recenzím. Děj nás obě oslovil a knížka se četla jedním dechem. Minulý víkend jsme zjistili, že už dávají Dívku ve vlaku i v kině, takže jsme neváhali a i s přítelem si rezervovali  místa. Jak už je zvykem, film není někdy i z poloviny tak dobrý, jako kniha, takže jsem osobně nic extra nečekala. Den před filmem jsem si četla docela špatné hodnocení, takže jsem byla trochu smířená, že budu zklamaná. Opak byl ale pravdou. Podle mého byl film skoro přesný jako kniha, postavy celkem odpovídaly mé představě a až na místo, kde se děj odehrával vše sedělo.
Občas je fajn nedat na hodnocení a názory druhých.

Četli jste knížku, nebo jste byli na filmu?

American horror story - My Roanoke nightmare

Jelikož jsem velký fanoušek tohoto seriálu, na 6. řadu jsem se neskutečně těšila. A bylo proč. Ve srovnání s ostatními sériemi, mi tahle zatím připadá nejlepší společně s Asylum. Ovšem je teprve vydaný 4. díl, takže nechci být s hodnocením ukvapená. Těším se na 6, díl, kde má být údajně Evan Peters, jakou roli asi bude hrát?

Glass Animals - Zaba

Na tuto kapelu jsem přišla úplnou náhodou, když jsem večer poslouchala písničky na youtube. Album Zaba je sice dva roky staré, ale i přes to ho zařadím do svých novinek. Kluci z Oxfordu hrají převážně Indie rock, což je můj styl a jejich písničky mě dost uklidňují. Mimo to, mají skvělé videoklipy.


Okomentovat