pondělí 30. ledna 2017

Green Day Praha 2017 // Výlet

zdroj: Petr Klapper
Mám pocit, jako by to bylo včera co jsme si s kamarádkou objednaly lístek a s hysterickým nadšením si říkaly, jak se nám splní dlouho očekávaný sen. V neděli 22. ledna byl den "D" a já už od rána byla nervózní. Jsem ten typ člověka, co všechno musí mít aspoň 2 dny dopředu zjištěný a připravený, a když mi v ten den ráno kamarádka nebrala telefon, protože se chystala, byla jsem z toho ještě víc ve stresu. Než jsem nastoupila do vlaku, směr Praha, ve kterém už kamarádka seděla, volala mi, že nastal problém, protože v Brně ztratila jízdenku do Prahy. Naštěstí se dalo s průvodčím domluvit, takže se vše vyřešilo bez větších komplikací. Kamarádka ještě dostala od rodičů "oběd na cestu", takže si ve vlaku otevřela krabičku s kačenou, knedlíkem a zelím :-D Ty pohledy lidí okolo byly k nezaplacení
V Praze jsme měly dost času, tak jsme si šly koupit menší lahev Bacardi s kolou, protože sranda přece musí být. Obchod to byl vskutku zajímavý, všude samý věci s trávou, takže jsem ještě dostala "ganjový" lízátko, který fakt nedoporučuji, protože bylo odporný. Smrdělo jako tráva, chutnalo jako tráva... a tím to haslo. To, že jsme v parku u nádraží natrefili na kluka, který po nás chtěl rádio, protože já běžně jezdím do Prahy s rádiem, asi přeskočím.

Když jsme našly Tipsport arénu, nastalo trochu nemilé překvapení. Já osobně jsem spíš festivalový typ, ale když jsem naposledy byla na Depeche Mode v O2, nepamatuji si, že bych měla nějaký problém s tím, že mám malý batoh. Když jsme s kamarádkou vystály frontu, před vstupem mi bylo řečeno, že do areálu s batohem nesmím (byl fakt malý a měla jsem lístek na sezení), takže jsem si musela vystát další cca 20 minutovou frontu na odložení věcí (navíc mi to nepřišlo ani moc přehledný). Po slavné hodině jsme se s kamarádkou dostaly do areálu, kde jsme s vypětím všech sil našly správná sedadla.
Netroufnu si tu nějak celý koncert kritizovat, protože tomu sama ani nemám co vytknout. Byla jsem nadšená, že vidím svoji nejoblíbenější kapelu, kterou miluji cca 13 let. Líbilo se mi, že Billie komunikoval s publikem, kdy si jeden kluk s ním zazpíval a slečna si zahrála na kytaru, kterou jí pak (údajně) nechal. Docela mě pobavil kluk před námi, kterého to asi moc nebavilo, a tak si sedl a četl články na extra.cz :-D

Cesta domů byla trochu komplikovanější, koncert skončil asi o půl 11 a nám jel vlak až v 5 ráno, takže jsme většinu času strávily v KFC, kde jsme se dívaly na výměnu manželek, a na vlakáči, kde byla fakt zima. Když to tak shrnu, i přes ty "horší" chvilky to byl skvělý výlet a zážitek, na který nikdy nezapomenu.


Tento článek je spíš takový povídací o tom, jaký jsem měla ten den obecně, ne jen o koncertu :-)
Okomentovat