neděle 5. února 2017

Dready // mé zkušenosti


Potkávám víc a víc lidí, kteří mají dready, ale taky se často v dnešní době ještě setkávám s předsudky vůči nim. A jelikož jsem sama dready měla 3 roky a nechce se mi jít se učit, rozhodla jsem se, že sem napíšu pár informací o nich.

Den, kdy jsem šla na první pletení byl nezapomenutelný, šíleně jsem se těšila a nijak jsem nepřemýšlela nad tím, jestli mi budou slušet, nebo co budu dělat, až se mi nebudou líbit. Šla jsem do toho "po hlavě" a doteď toho nelituji. Co jsem ale nečekala, byly předsudky některých z okolí. Je vážně těžké přesvědčovat lidi okolo, že i když máte dready, nemusíte hned za každou cenu hulit, fetovat, být problematickým člověkem, smrdět a podobně. Jenže takhle to má přeci být, ne? Většina lidí si dready spojuje s těmito věcmi, protože jim to někdo řekl, nebo to někde viděli, ale už jen málo kdo se nad tím dokáže doopravdy zamyslet a udělat si na to vlastní názor. Vím, že se za to pošklebovali ve škole, dokonce i mamce v práci. Když jsem ve škole stála u automatu na kafe, slyšela jsem za sebou hlasy, které si špitají něco o tom, jestli náhodou nemám vši. Jednou jsem šla po ulici a dva chlápci na mě začali hulákat, jestli náhodou nepotřebuji hřeben. Tomu vtipu jsem se smála asi týden takhle: "........."

Většina lidí se mě také ptala, co budu dělat, až dready nebudu chtít, dost z nich se divilo, když jsem odpověděla s tím, že se dají znovu rozčesat. Další se mě ptali, jestli dready vůbec myji, a jestli nesmrdí, protože já v nich běžně nosím chcíplý broučky a myši.. Je pravda, že dready se umývají málo, ale světe div se, pokožka si na to docela rychle zvykne, nic nesmrdí a díky kouzelné březové vodě se nedělají ani lupy :-) A jestli někdo tvrdí, že se o dready nemusí starat, tak je to další mýtus. Zaháčkování dreadů je pěkná fuška, zvláště ze začátku, když si vlasy ještě nezvykly a trčí ven z dreadu. Taková úprava někdy stojí i celý den, trochu bolavé prsty a někdy i nějaké ty peníze, pokud si vlasy nedokážeme opravit sami (a že to vážně dá zabrat).  Čím déle dready máme, tím jsou hezčí.

Dready jsou krásné, pokud je o ně hezky postaráno a s předsudky se nedá nic dělat, já je začala postupně ignorovat. Není to totiž jen o vlasech, ale o celkové vizáži. Vždy se najde někdo, kdo se bude někomu za něco smát. A kdo ví, možná jde pouze a jen o zakomplexovanost a konzervativnost toho druhého.
Okomentovat