čtvrtek 11. května 2017

inspirace // 11 tipů, jak využít deník

Jak se pozná, že opět nic nestíhám? Tak, že vydám článek. Hlásím, že po dnešku mám celou písemnou část maturity, přijímačky a praktickou část za sebou a za dva týdny to završím ústní zkouškou. Mám pocit, že je toho nějak moc, takže tohle zatím poslední článek před maturitou.

Doufám, že nejsem jediná, kdo miluje deníky, má jich hromadu, ale občas už neví, co do nich psát. Stále přemýšlím, co do svého "trávníkového" notesu budu psát, a tak mě teď napadlo spoustu tipů, se kterými bych se ráda podělila.


Náčrtník - Sketchbook

Tuhle formu deníku miluji. Buď si do deníku kreslím obrázky podle fantazie (třeba podle nálady, atd) nebo to, co mě inspiruje, baví. Často si taky kreslím různé návrhy na tetování, které se mi líbí, je toho spoustu.

Citáty - Quotes

Další populární forma, jak si vést deník. Zapisování různých citátů dokáže skvěle nakopnout a motivovat mě k novým věcem. Také mi pomůže, když si vypíšu citáty v horším období, uleví se mi a odlehčí mi to myšlenky v hlavě.

Herbář? Herbář.


Není nad to zvěčňovat si krásu přírody v podobě herbáře. Není potřeba být odborníkem na květiny, celý deník si můžeme vést podle vlastních představ, nebo květiny můžeme použít jen jako doplněk.

Plány - To Do List

Skvělý pomocník na cesty a především pro zmatkáře a zapomětlivky. Když mě čeká delší cesta, ráda si udělám seznam věcí, které potřebuji. Vyhnu se tak tomu, že si v polovině cesty vzpomenu, že nemám spoustu věcí.

Přání - Wish List

Snad každý z nás se těší na léto, na prázdniny, které chceme strávit co nejlépe a hlavně legendárně. Samou nedočkavostí si někdy sepíšu seznam věcí, které bych chtěla v létě podniknout a zažít.

Příběh

Pokud je tu někdo, kdo rád žije ve své fantazii, píše si příběhy a nechce je hned psát na Wattpad, deník je skvělou alternativou. Je to krásný unik před realitou, hlavně, když není dobrý den.

Diář

Klasika, kterou asi každý z nás zná. Zapisování den po dni. Ovšem tohle je pro super vytrvalce, já vydržela maximálně půl měsíce v kuse. Nikdo ovšem netvrdí, že je povinností psát si každý den. Co takhle vypsat si ty nejkrásnější, nebo nejhorší dny?

Snář

Občas se mi zdají opravdu zajímavé sny a mrzí mě pak, že jsem je po čase zapomněla.

Pocity

Minulé Vánoce jsem své kamarádce pořídila dárek v podobě deníku, který byl rozdělen do několika kategorií - př. Na co jsem hrdý, Blacklist, Na co chci zapomenout, Co bych dělal, kdyby... atd. Proč si taky takhle deník nerozdělit? Bude pak více přehledný.

Vzpomínky

Minule jsem k narozeninám dostala dost diářů, až jsem vážně nevěděla co s nimi, Pak mě napadlo, co kdybych si do jednoho lepila věci, které mám spojené s významnou událostí? Např. lístek z koncertu, jízdenka, pohled, fotka...

Rád vařím a vím, že to umím

Je tu někdo, kdo rád vaří? Sbírání receptů od babiček je další tip, jak využít diář. Je tu možnost, že se bude hodit i do budoucna. :)

Mišmaš


Pokud tě nebaví jeden druh, je super kombinace několika druhů poznámek :)
Doufám, že se článek líbil a třeba i inspiroval někoho z vás :)
Okomentovat