středa 14. června 2017

Jak se připravit na festival


Jelikož se pomalu balím na první festival v tomto roce, rozhodla jsem se, že bych o tom mohla napsat článek, třeba pomůže všem, kteří jedou na tuto akci poprvé. :-)

Jídlo

Pokud nechcete většinu peněz utratit na místě za jídlo a pití (čti alkohol), doporučuji si něco menšího s sebou sbalit. Vhodné jsou např. přesnídávky, trvanlivé pečivo, které je už zabaleno, tudíž vydrží pár dní, tyčinky - doporučuji bez čokolády, pokud bude teplo, rozteče se, croissanty - opět bez polevy, vafle, sušenky, holky si berou i šišky salámu a paštiky :-D (já maso nejím). Ale je lepší, když si dáte aspoň jedno jídlo teplé.

Oblečení

I když je zrovna při balení věcí krásně, nezapomeňte se podívat na předpověď počasí - vše se může rychle změnit. Nezbytná je pláštěnka (deštník nedoporučuji), pevné boty a bunda na večer (nezdá se, ale i v létě je večer docela kosa). Pokud na místě bude málo stínu - klobouk, nebo kšiltovka to jistí.
Radila bych všeho s mírou, ale sama si vezu snad polovinu skříně :-D

Drobnosti

Zubní pasta, ústní voda, šampon, sprchový gel, deodorant, krém na opalování - to vše se dá sehnat v "cestovním balení", takže se díky menší velikosti lahviček ušetří dost místa v batohu :-) Pokud se vám nechce kupovat na místě plastový kelímek, bez kterého vám nic nenalijí, doporučuji si vzít vlastní už z předešlých akcí, jen dejte pozor na čistotu a ať vám ho nevymění za jiný :-)
Nezbytný je i toaleťák, nebo kapesníčky, power banka - i když na většině akcí jsou i stánky, kde se dá telefon nabít. A věc bez které se neobejdu - suchý šampon. Pokud je opravdu velké teplo a nejsou sprchy - přijde vhod.

tip: Domluvte se s partou lidí, se kterou jedete, aby každý vzal od všeho něco - někdo pastu na zuby, někdo šampon.. = další místo navíc

S čím počítat

V den odjezdu počítejte s tím, že bude všude plno lidí, pokud pojedete vlakem, nebo autobusem - bude to "boj o přežití". Kdo dřív přijde, ten dřív mele, to je zásada číslo 1.
Čím dřív přijedete na místo, tím lepší bude výběr pro místo na stan - přijet odpoledne už není tak super.
Počítejte taky s opilými lidmi, kteří potřebují opravdu velký prostor pro tanec; pozor na nepříjemné osoby - VŽDYCKY se někdo najde; dále počítejte s lidmi, kteří jsou vyšší než vy a klidně si stoupnou před vás - nejlépe ještě s kloboukem :-)))

Ale nezapomeňte, že je to akce, kterou si chcete užít a nenechte si ji ničím a nikým zkazit.

Uvidím se s někým na Votvíráku? :-)
Okomentovat