čtvrtek 27. července 2017

Dánsko & Německo // naše první dovolená

|LÜBECK|
Je to zhruba půl roku zpět, co jsme s přítelem na plese vyhráli poukaz, na kterém byla sleva na zájezd od CK Ko-Tour. Dlouho jsme se nemohli rozhoupat k tomu, jaký zájezd si vybereme, moře bylo pro nás drahé, většina zajímavých poznávacích zájezdů byla ve špatných termínech, tak jsme se nakonec rozhodli pro poznávací zájezd s názvem Romantické zámky Dánska a Německa.

První dva dny jsme strávili v Něměcku, kde jsme navštívili ostrov Rujána, města Stralsund, Rostock, kam jsme měli v plánu jet minulý rok, Güstrow, Schwerin a Lübeck. Na těchto místech jsme navštívili spousty zámků a historických center.
Docela mě překvapilo, jak se tu cenově liší některé potraviny, třeba sójové mléka měli některá až o polovinu levnější, vegan kosmetika v DM na tom byla podobně.

Zbylé tři dny jsme strávili v Dánsku, kde jsme byli ubytovaní poblíž Kodaně, kde jsme strávili celý poslední den. Musím říct, že jsem byla z hlavního města trochu vedle (nechci říct zklamaná).. Upřímně mi to trochu připomínalo větší Prahu s přístavem a větším počtem turistů (ale co čekám, že).  Co mě ale velice zaujalo, bylo velké množství kol, které bylo po celém městě. Prvně jsme si s přítelem chtěli kola půjčit, ale vzhledem rušné dopravě z toho sešlo (příště to ale určitě zkusíme). Krásným městem se mi zdálo bývalé hlavní město Roskilde. Město je více klidnější, má hezké historické centrum a hřbitov. Co se týče cen, ty jsou celkově trochu jinde, takže pokud plánujete výlet sem, rozhodně si nechte vyměnit víc peněz. Kamarádce jsem kupovala bonbony, které by na naše peníze vyšly na cca 80 Kč. Oběd, kdy jsme si dali jednu pizzu a k tomu 2 malá piva nás vyšlo kolem 500 Kč.

Když bych to měla celkově shrnout, dovolená to byla krásná (i když jsme byli nejmladšími účastníky) a jsem dost spokojená.. Jediné co, tak mám "přezámkováno" asi tak na rok dopředu :-D
A zde je menší ukázka fotek:

Německo

DánskoOkomentovat