středa 13. prosince 2017

2017

Nechci to nijak speciálně okecávat, nic přidávat, nic ubírat. Když jsem na Silvestra u ohňostroje brečela, věděla jsem, že to nebude dobrý rok.. Dost věcí se změnilo, někteří lidé z mého života odešli, jiní zas přišli, odmaturovala jsem, nedostala jsem se na vysokou, protože jsem se na to jednoduše vykašlala, nebyla ani jeden den na pracáku, protože jsem si našla přes léto práci (tudíž ze 3 měsíců volna, byl jen jeden), myslím, že jsem se změnila co se týče chování, poznala jsem, jak umí být lidé zlí a nevděční, odstěhovala jsem se od rodičů, pořídila jsem si dvě kočky, peníze neustále utrácím za blbosti... no, je toho prostě moc.
Když se nad tím vším tak zamyslím, zjišťuji, že ve svých 21 letech dokážu žít sice dospěle, ale nešťastně. Proto jsem se rozhodla, že si sepíšu pár bodů, který bych ráda v dalším roce změnila... New year - new me, to známe přece všichni.

1. Práce

Musím se dokopat k tomu, abych si našla takovou práci, která mě bude aspoň z části naplňovat, protože to, co dělám poslední půl rok, mě už dost frustruje. Už nechci být v kontaktu s tolika lidmi za den, nechci pracovat 12 - 14 hodin denně, nechci pracovat o víkendech., nechci lidem vysvětlovat, že latté s příchutí je holt o trochu sladší,...
Řekla jsem si, že to do léta nějak zvládnu a pak bych šla na školu, abych si rozšířila dovednosti. Je to těžký.

2. Nebát se

Tady toho bude trochu víc, tak si to rozdělíme.

a) lidí

Je to trochu paradox, když pracuji s lidmi, přitom se jich bojím. Není to tak, že bych se bála všech, spíš jen těch protivných a arogantních. Ráda bych se naučila tomu, abych takový lidi vypouštěla, byla trochu flegmatik a neřešila to. Bohužel si vše beru moc osobně.

b) rozhodnutí

Je jasný, že některý věci potřebují svůj čas, ale někdy mi přijde, že nad vším přemýšlím a všechno rozebírám moc dlouho. Chce to trochu spontánnosti, jo.

c) experimentovat

To se týká třeba jídla, oblečení apod. Proč by mi mělo být blbý naběhnout do sekáče, když mě to tak baví? Proč bych nemohla nosit tu 20 let starou bundu, když je jako nová a tak boží? Protože s tím souvisí i bod č. 3

3. Neřešit názory druhých

Tohle má na svým "wish listu" snad každý a bohužel je to tak, i já se často ohlížím na to, co by řekli druzí, kdyby ..., ale už neřeším, jestli bych tak byla šťastná. Pokud se najde blbec, který by se mi poškleboval - furt je to jen blbec. Pokud se najde někdo, koho naopak něco nadchne - pak je to ten správný člověk, který za to stojí.

4. Posouvat se

Celkově. Ráda bych rozvíjela to, co mě baví - kreslení, focení, psaní. Ráda bych se pořádně naučila na longboardu, ráda bych tetovala, jen si musím uvědomit, že vše není lusknutím prstu a musím vydržet. Posunout bych se chtěla i psychicky - brát si věci méně osobně, být větší sobec a dělat věci, který jsou přínosem hlavně pro mě.


Takže mé budoucí já: ke každému bodu budu přistupovat pomalu, ale pečlivě, amen.
Okomentovat